Kariera w placówce dyplomatycznej

Kariera w placówce dyplomatycznej to przede wszystkim pasja. Pasja w otoczeniu biznesu i kultury przy realizacji konkretnych projektów. To właśnie pasja kieruje naszymi pracownikami i dzięki niej możemy tworzyć i realizować niepowtarzalne pomysły integracji Polski i Austrii w tych dwóch ważnych dla nas dziedzinach.

Wartości

Nasza filozofia – „Promocja Kraju Mozarta w dziedzinie kultury oraz gospodarki i praca dla dobra ogółu” – jest podstawą, na której opiera swoją działalność Konsulat. Poprzez aktywny udział w takich przedsięwzięciach, jak działania na rzecz integracji obu Państw na płaszczyźnie budowania kontaktów gospodarczych czy wspieranie wydarzeń kulturalnych Konsulat buduje przyszłość dla szeroko rozumianej społeczności.

Program dla absolwentów i stażystów

Decyzja, co robić po ukończeniu nauki na uczelni, nie należy do łatwych. Z pomocą programu dla absolwentów i stażystów odnajdziesz właściwe miejsce pracy dla siebie, zdobywając ciekawe doświadczenie.

Program dla absolwentów i stażystów umożliwia poznanie podstawowych działań Konsulatu w zakresie wsparcia kontaktów w dziedzinie gospodarki i kultury oraz integracji obu Państw.

Jest to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, co naprawdę chcesz w życiu robić. Dla stażystów jest to idealna okazja do zaistnienia w Świecie Dyplomacji i postawienia pierwszego kroku na drodze do udanej kariery.

Rozwój kariery

Rozwój kariery w placówce dyplomatycznej oparty jest w całości na indywidualnych wyborach. Możesz zadecydować, iż chcesz specjalizować się w danej dziedzinie lub zdobywać bardziej ogólne umiejętności – wszystko zależy od Ciebie. Gdy już podejmiesz decyzję, a my upewnimy się, że posiadasz odpowiednie kwalifikacje, zaproponujemy odpowiednie zadanie do wykonania tak abyśmy mogli wspólnie osiągnąć założone cele.

Staż w placówce dyplomatycznej wspomaga rozwój Twojej kariery. Co więcej, staramy się dopasować mocne strony kandydatów do możliwości rozwoju w ramach placówki, pozwalając uzyskać umiejętności i doświadczenie potrzebne do dalszej kariery w dyplomacji.

Proces aplikacji

Aplikuj na dostępne stanowiska za pośrednictwem strony internetowej i zrealizuj swój potencjał. Zarejestruj się składając aplikację, aby rozpocząć swoją karierę w placówce dyplomatycznej. Po przesłaniu zgłoszenia do udziału w programie skontaktuje się z Tobą osoba ds. rekrutacji.

Dołożenie starań, aby zaprezentować się w jak najlepszym świetle, wiąże się z niemałym wysiłkiem. Dlatego, aby pomóc Ci w przejściu przez proces rekrutacji, opisaliśmy dokładnie jego przebieg, włącznie z zagadnieniami, na które zwracamy szczególną uwagę.

Twój profil

Aby zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko w Placówce, należy przede wszystkim zarejestrować się przesyłając na wskazany adres swoje dokumenty wybierając dowolne stanowisko. Jeśli nie znalazłeś stanowiska, które jest zgodne z Twoimi umiejętnościami i kwalifikacjami, możesz wysłać swoje dokumenty na stanowisko które Cię interesuje a my powiadomimy, gdy spełniające kryteria stanowiska staną się dostępne.

Składanie aplikacji

Po wyborze właściwego stanowiska na stronie karier, zaloguj się przesyłając swoje CV oraz list motywacyjny. Upewnij się, że w obu dokumentach dołączyłeś swoje dane kontaktowe. Pozwolą nam one zaprosić Cię na rozmowę, jeśli Twoje umiejętności spełniają wymagania dostępnego stanowiska.

Porady dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej

Zapytania dotyczące złożonych aplikacji

Aby złożyć zapytanie dotyczące złożonej wcześniej aplikacji lub w przypadku wystąpienia problemów technicznych podczas jej przesyłania, wystarczy wysłać maila pod wskazany na stronie internetowej adres, a osoba z placówki skontaktuje się z Tobą.

Program na rok 2011

Nasz program dla absolwentów i stażystów jest aktualnie zamknięty, ale możesz zarejestrować się wysyłając na adres podany poniżej swoje zgłoszenie aplikacyjne.

1.     Wolontariusz

Osoby chętne do pracy w Konsulacie jako wolontariusz nad konkretnymi projektami prosimy o składanie aplikacji na adres: office@konsulataustrii.pl Ilość miejsc ograniczona

2.     Stażysta

Chętnych stażystów do pracy w Konsulacie prosimy o składanie aplikacji na adres: office@konsulataustrii.pl. Ilość miejsc ograniczona.

3.     Pracownik konsularny

Chętnych do pracy w Konsulacie prosimy o składanie aplikacji na adres:

office@konsulataustrii.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Zadania

·         Realizacja planów zgodnie ze strategią wytyczoną przez Konsula

Wymagania

Idealny kandydat powinien posiadać:

Prosimy o umieszczenie klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z póżn. zm.)

Dokumenty (CV, list motywacyjny, ew. referencje) prosimy składać na adres mail: office@konsulataustrii.pl

lub

KONSULAT DER REPUBLIK ÖSTERREICH

ul. Fredry 1/18

61-701 Poznań